A.5. Kiedy ciało współpracuje inaczej - terapia osób doświadczających przewlekłego zmęczenia
Termin: 10-11.01.2025
Prowadząca: Joanna Szczepańska-Gieracha
Miejsce: Wrocław
Koszt: 570 zł
PROGRAM SZKOLENIA
Warsztat służy zwiększaniu kompetencji w zakresie uwzględniania objawów z ciała w pracy terapeutycznej.
Wędrówka wzdłuż przebiegu nerwu błędnego pozwoli odnaleźć zależności pomiędzy emocjami i dolegliwościami somatycznymi oraz drogę do równowagi pomiędzy częścią współczulną i przywspółczulną autonomicznego układu nerwowego.
Warsztat będzie doskonałą okazją do odzyskania własnej wewnętrznej równowagi, przeprowadzenia bilansu strat i zysków związanych z wybranym trybem życia, ale przede wszystkim do wytchnienia od codziennych obowiązków w taki sposób, aby móc to potem wykorzystać w swojej pracy z pacjentami.
Będzie o lepszym wytrzymywaniu tego, co warto wytrzymać, o puszczaniu tego, co warto puścić i o odróżnianiu jednego od drugiego. Doświadczenie własne na warsztacie będzie dobrą podstawą do pracy z pacjentami, dla których transowe odkrywanie ścieżek współpracy z ciałem jest korzystne. Będzie również o budowaniu współpracy psychoterapeutów z fizjoterapeutami.
Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma dostęp do nagrania relaksacyjno-terapeutycznego o naukowo potwierdzonej skuteczności oraz praktyczne wskazówki w jaki sposób wykorzystywać to narzędzie w procesie psychoterapii osób doświadczających przewlekłego zmęczenia.
Więcej informacji: www.spokojwciele.pl
PROWADZĄCA SZKOLENIE
JOANNA SZCZEPAŃSKA-GIERACHA
- prof. dr hab. nauk o zdrowiu
- fizjoterapeutka, certyfikowana psychoterapeutka (EAP),
- członkini Komitetu Rehabilitacji Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN w kadencji 2016-2019 i 2020-2023.
- Na Wydziale Fizjoterapii AWF Wrocław wykłada przedmioty związane z profilaktyką zdrowia psychicznego.
- Szkoliła się m.in. w M.H.Erickson Foundation, Phoenix, AZ, USA.
- Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową osób doświadczających problemów ze zdrowiem, z objawami psychosomatycznymi, z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi.
Szkolenia przeznaczone są dla osób z akademickim wykształceniem posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia (lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, pedagodzy, rehabilitanci). Studenci ostatnich lat tych kierunków zainteresowani uczestnictwem w szkoleniach, przed przesłaniem formularza zgłoszeniowego, proszeni są o kontakt z sekretariatem w Łodzi.